Technologia

   Dzięki konsekwentnej konserwacji można znacząco wydłużyć odstępy pomiędzy pracami renowacyjnymi. Zaleca się regularne stosowanie (2 x w roku) mleczka do pielęgnacji powłoki malarskiej Sigma Protector. Przy systemie lazurowym nakładając ten materiał na zewnętrzne powierzchnie ram uzyskujemy "efekt pasty do butów". Przy systemie białym mleczko należy zmyć.

  Po wyschnięciu cienka warstwa wosków pozostaje na powierzchni powłoki malarskiej stanowiąc dodatkową barierę spowalniającą proces jej niszczenia. Dodatkowo warstwa naniesionego mleczka jest w stanie "zamknąć" mikropęknięcia w powłoce farby znacząco utrudniając migrację wilgoci w głąb ram okiennych. Stosując regularnie mleczko do konserwacji Sigma Protector jesteście Państwo w stanie utrzymać wasze okna w stanie nie wymagającym malowania farbami renowacyjnymi nawet przez okres 8 do 10 lat.

  Niestety każda powłoka malarska ulega zniszczeniu pod wpływem warunków zewnętrznych. Im są one trudniejsze (silne nasłonecznienie, częste opady i silne wiatry) tym procesy erozji farby przebiegają szybciej.

  Malowanie renowacyjne ma na celu doprowadzenie do odzyskania przez powłokę swej nominalnej grubości utraconej z upływem czasu. Malowanie renowacyjne należy przeprowadzać zanim farba chroniąca okna ulegnie spękaniu i utraci swoją szczelność, a w głąb drewna zacznie wnikać woda powodując sinicę, rozwoju grzybów gnilnych lub inne trudno odwracalne zmiany. Jeżeli malowanie renowacyjne zostanie przeprowadzone we właściwym czasie, kiedy farba na oknach nie jest jeszcze spękana i nie łuszczy się, to zabieg ten jest bardzo prosty, nie zabiera wiele czasu.

  Skrzydła i ościeżnice od strony zewnętrznej przeszlifować papierem lub gąbką ścierną o granulacji 200-240.Wyszlifowane elementy starannie odkurzyć a następnie wytrzeć z pyłu po szlifowaniu wilgotną szmatką. Po wyschnięciu pomalować 2x lakierem renowacyjnym Sigmalife DS Acryl w wybranym kolorze (powłoki lazurowe), lub Sigmatorno Satin (powłoki kryjące).

  Malowanie renowacyjne najlepiej przeprowadzać w wiosenny pogodny dzień.

  Podane na stronie informacje są tylko zarysem. Przed wykonaniem jakichkolwiek prac zapraszamy do naszej siedziby po szczegóły.

 
Copyright AL-KOR 2012
Projekt i wykonanie: A Studio
stat4u